Možné typy ľudí na zoznamke


Ak máš v pláne si podať či pridať nejaký inzerát na zoznamke, musíš byť pripravený/á na jednanie s inými ľuďmi. V prvom rade musíš ovládať písomnú komunikáciu, dávať pozor na chyby a aby mala komunikácia hlavu aj pätu. Neskôr, ak bude tvoje zoznámenie úspešné, tak aj komunikáciu na osobnej úrovni, lebo ľudia sú rôzni, ale netreba sa báť. Akýkoľvek zoznamovací portál ťa môže spojiť s hlupákom, inteligentným (ale čudákom), žiarlivcom, alkoholikom, samotárom atď., mohol by som tu pokračovať do rána. Zoznamovací portál môže v sebe skrývať aj hysterky, ženy lenivé i pracovité, sexuchtivé i primárne modlitebné, čiže na to musíš dávať pozor a nepodľahni v prvom okamihu nejakej ilúzií, že on alebo ona je tá pravá len z písomnej komunikácie.

Ak nemáš s inzerátmi a zoznamkou veľa skúseností, poprípade žiadne, tak sa možno trocha obávaš, aké panoptikum bláznov asi akýkoľvek zoznamovací portál predstavuje. V skutočnosti to nie je tak zlé, ako sa na prvý pohľad zdá. Na zoznamke stretneš väčšinou ľudí, ktorí sú sami a väčšinou už sami nechcú byť. Tiež sa tam dajú stretnúť aj ľudia z ktorých sa môžu stať dobrý kamaráti či priatelia, alebo životná láska. Pre teba bude dôležité pátrať, prečo sú sami, či už to je nejaká porucha osobnosti (tá by mohla byť nepríjemná aj vo vzťahu, tak na to treba dávať veľký pozor) alebo je to človek, ktorého okolnosti dohnali do samoty a chce to konečne zmeniť, no nemá moc skúseností, tak sa rozhodne pre takúto voľnejšiu možnosť akou je zoznamka. Veľa ľudí je na zoznamke väčšinou nezrelých a pred nimi si daj radšej pozor. Potom je tu kategória ľudí, pre ktorých je zoznamka hlavne miestom pobavenia sa. Odpovedajú na inzeráty, alebo si ich podávajú a zabávajú sa na tom, ako im odpovedajú rôzni ľudia plní nádeje, ale s tým sa nedá nič robiť a títo zvedavci väčšinou neublížia, len s nimi zabiješ čas. Takých ľudí môžeš trebárs na tejto zoznamke pridať aj s varovaním pre ostatných a dávali si pozor.

Tu je aspoň zopár hmlistých tipov, ako sa orientovať v ľudskej povahe a ako nenaletieť. Obzvlášť by som chcel upozorniť na kapitolu "zrelá a nezrelá osobnosť". Ak zoznamovací portál prinesie odpoveď od nezrelej osoby, radím (ak nie ste obaja teenageri) dať ruky preč od takej osoby. Vzťah s nezrelou osobnosťou býva veľmi komplikovaný, zbytočne ťa bude zaťažovať a dosť často sa rozpadne v priebehu roka až dvoch. Odpovedz si sám/a na otázku "Nie som nezrelý/á aj ja?". Ak sa ti zdá, že by body o nezrelosti mohli sedieť aj na teba, tak ti radím nezoznamovať sa radšej, ináč ťa môžu potom ľudia radiť do kategórií kde by si nechcel/a skončiť, alebo môžu veľmi ľahko tvoju zraniteľnosť zneužiť. Odporúčam ti, čítaj knihy o vzťahoch medzi mužom a ženou, o komunikácii medzi ľuďmi a uč sa hlave. Potom skúšaj nové vzťahy a je veľká nádej, že postupne vyzreješ. Ako sa ale hovorí, kto sa hlupákom narodil, hlupákom aj zostane, takže treba dávať veľký pozor pri zoznamovaní sa cez internet, ak máš seriózny záujem o vzťah, či priateľstvo, či niečo iné.

Možno ti pripadá, že v týchto pár riadkoch príliš poúčam, dávam vopred veľmi prísne kritériá a "zakazujem" (čiže neodporúčam) ľudí nudiacich sa, nezrelých, či depresívnych, ale odporúčam to s dobrým úmyslom, kto by už chcel mať alkoholika, či nejakú šialenú hysterickú ženu. Tieto druhy osobnosti ti vo vzťahu neprinesú veľa dobrého a budeš sa len trápiť. Samozrejme sa nemusíš riadiť týmito radami, ale zváž ich ak si v tomto nový/á.
Článok bol zobrazený 1942 krát a obsahuje 580 slov Pridané 14. apríla 2015

0,02s, 7q, 3,15mb